Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Hiszpania wygrywa ze Słowacją 5:0. Kuriozalny samobój Martina Dubravki
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

Hiszpania wygrywa ze Słowacją 5:0. Kuriozalny samobój Martina Dubravki

Mecz reprezentacji Hiszpanii i Słowacji
JULIO MUNOZ/AFP/East News

Reprezentacja Hiszpanii również miała dziś swój mecz o wszystko. "La Furia Roja" podejmowała u siebie kadrę Słowacji i odniosła pewne zwycięstwo. Spotkanie właściwie ustawiła już pierwsza połowa, w której gospodarze strzelili dwie bramki. "Ozdobą" tego starcia była absolutnie kuriozalna bramka samobójcza Martina Dubravki

• Hiszpanie pokonali Słowację aż 5:0

• W trakcie spotkania kuriozalną bramkę samobójczą strzelił Maritin Dubravka

• Dzięki temu zwycięstwu "La Furia Roja" awansowała do 1/8 finału Euro 2020

Pierwsza połowa ustawiła mecz Hiszpanii ze Słowacją

Jak można było się spodziewać, Hiszpanie od razu ruszyli po swoje. Już w 5. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Alvaro Morata, ale jego uderzenie został zostało wybronione przez Martina Dubravkę, a poprawkę Cesara Azpilicuety zablokował Milan Skriniar.

W 12. minucie po faulu na Koke w obrębie szesnastki Słowaków, podopieczni Luisa Enrique otrzymali rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alvaro Morata i podobnie jak w meczu z Polską, tak i w starciu z „Sokołami” nie wykorzystał swojej szansy.

Nieco ponad kwadrans później, a dokładnie w 30. minucie spotkania Hiszpanie wyszli na prowadzenie. Wszystko za sprawą... Martina Dubravki. Słowacki bramkarz sam wpakował sobie piłkę do bramki po strzale Pablo Sarabii, ale na jego usprawiedliwienie trzeba przyznać, że mogło oślepić go słońce. Do tej pory to najbardziej kuriozalny gol, jaki padł na Euro 2020 i można pokusić się o stwierdzenie, że tak już pozostanie do samego końca turnieju.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy zawodnicy Luisa Enrique jeszcze zdołali podwyższyć prowadzenie na 2:0. Hiszpanie egzekwowali rzut rożny, a znakomicie w polu karnym odnalazł się Aymeric Laporte, który pokonał Dubravkę po strzel głową.

Reprezentacja Hiszpanii melduje się w 1/8 finału Euro 2020

W drugiej połowie reprezentacja Hiszpanii dążyła do zdobywania kolejnych bramek, tak, jakby jej piłkarze chcieli wyraźnie zmazać plamę po dwóch poprzednich spotkaniach, czyli remisach ze Szwecją i Polską.

Jedenaście minut po rozpoczęci drugiej części meczu Pablo Sarabia tym razem zdołał już bez pomocy słowackiego bramkarza trafić do siatki. Dośrodkowanie w pole karne posłał Jordi Alba, a tam właśnie Sarabia nie miał problemów z wykończeniem tej akcji.

Kolejne jedenaście minut później było już 0:4. Pięknego gola piętą zdobył Ferran Torres, który było zwieńczeniem akcji przeprowadzonej z Sarabią. Wynik na 0:5 ostatecznie w 71. minucie ustalił Juraj Kucka, który oznaczał drugie trafienie samobójcze Słowaków w tym meczu, po wielkim zamieszaniu w polu karnym.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Hiszpanii awansowała do 1/8 finału Euro 2020 z drugiego miejsca w grupie E z dorobkiem czterech punktów, tuż za plecami Szwecji, która pokonała dziś 3:2 Polskę.

Słowacja - Hiszpania 0:5

Bramki: Martin Duvravka (30' sam.), Aymeric Laporte (45+3'), Pablo Sarabia (56'), Ferran Torres (76'), Juraj Kucka (71' sam.)

Składy:

Słowacja: Martin Dubravka – Peter Pekarik, Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan – Juraj Kucka, Marek Hamsik (90' Laszlo Benes), Ondrej Duda (46' Michal Duris), Jakub Hromada (46' Stanislav Lobotka), Lukas Haraslin (69' Tomas Suslov), Robert Mak (69' Vladimir Weiss)

Hiszpania: Unai Simon – Jordi Alba, Aymeric Laporte, Cesar Azpilicueta (77' Mikel Oyarzabal), Eric Garcia ( 71' Pau Torres)– Sergio Busquets (71' Thiago Alcantara), Koke, Pedri – Gerard Moreno (77' Adama Traore), Alvaro Morata (66' Ferran Torres), Pablo Sarabia