Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Piotr Zieliński z golem, asystą i rekordem w ostatnim meczu Napoli
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Piotr Zieliński z golem, asystą i rekordem w ostatnim meczu Napoli

Piotr Zieliński w barwach SSC Napoli
  • SSC Napoi wygrało dziś na wyjeździe ze Spezią 4:1

• Gola i asystę w tym spotkaniu zanotował Piotr Zieliński

• Polak tym samym pobił swój życiowy rekord pod względem liczby bramek i asyst w jednym sezonie

SSC Napoli notuje bardzo dobrą końcówkę sezonu. Do lutego wydawało się, że dni Gennaro Gattuso w klubie są policzone, bowiem jego zawodnicy zaliczali wpadkę za wpadką. Piłkarzom spod Wezuwiusza nie wróżono nawet wywalczenia miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach, a tymczasem są oni bardzo blisko awansu do Ligi Mistrzów.

Nienaruszalną pozycję w zespole Napoli ma Piotr Zieliński, który przeżywa najlepsze momenty w swojej karierze. Polak dziś znów przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, gdyż wygranym 4:1 meczu ze Spezią strzelił gola i dołożył do niego asystę. Tym samym reprezentant kraju pobił swój życiowy rekord ilości bramek i asyst.

SSC Napoli wygrało, a Piotr Zieliński był jego gwiazdą

Spezia podejmowała dziś u siebie ekipę SSC Napoli. W pierwszym składzie ekipy gości znalazł się Piotr Zieliński i po raz kolejny udowodnił, że to właśnie on ma największe znaczenie dla swojego zespołu w ostatnich miesiącach.

To właśnie reprezentant Polski w 15. minucie otworzył wynik spotkania. Giovanni Di Lorenzo napędził akcję po prawej stronie boiska i zakończył swój rajd przytomnym podaniem do Piotra Zielińskiego. Defensorzy gospodarzy zagapili się i zapomnieli o pilnowaniu o reprezentanta Polski, który technicznym strzałem pokonał Ivana Provedela.

To nie był koniec popisów naszego pomocnika. Już osiem minut później Zieliński posłał on podanie prostopadłe z własnej połowy boiska, a z którego skorzystał Victor Osimhen zdobywając gola i przy okazji Polak zaliczył przy tym trafieniu asystę.

Zawodnicy Napoli nie poprzestali na dwóch bramkach i dążyli do podwyższenia rezultatu. Jeszcze przed przerwą dublet ustrzelił Osimhen i goście prowadzili już 3:0. W trakcie drugich 45 minut Spezia potrafiła odpowiedzieć na dominację podopiecznych Gennaro Gattuso tylko golem Roberto Piccoliego, a wynik meczu na 4:1 ustalił Hirving Lorenzo.

To najlepszy i rekordowy sezon Polaka w karierze

Piotr Zieliński znów pokazał swoją znakomitą dyspozycję w tym sezonie i można bez wątpienia powiedzieć, iż u naszego zawodnika wreszcie liczby idą w parze z dobrą grą. Wciąż nie ma to wyraźnego przełożenia na reprezentację, a tylko w pewnym stopniu, ale to może nigdy nie nadejść, gdyż wokół siebie pomocnik ma zupełnie innych ludzi.

Zawodnik SSC Napoli w tym sezonie Seria A zdobył 7 bramek i zaliczył 9 asyst. Do tej pory jego najlepszym wynikiem było 5 trafień oraz 6 asyst z kampanii 2016/17. Ten rok dla Zielińskiego jest rekordowy nie tylko pod względem ligowym, ale we wszystkich rozgrywkach, w których brał udział.

W sumie 26-latek ma w tym sezonie na koncie 9 bramek oraz 11 asyst, a do niedawna jego najlepszym bilansem było 6 gol i 6 ostatnich podań również z sezonu 201617. Oby oznaczało to, że podczas Euro Zieliński będzie jednak piłkarzem, który może sam nie poprowadzi kadry, ale po prostu pomoże osiągnąć jej dobry wynik.