Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wielki powrót Arjena Robbena. Czarował jak za najlepszych lat

• Arjen Robben przypomniał o sobie wszystkim kibicom futbolu

• Legendarny Holender błysnął podczas meczu Groningen z FC Emmen

• 37-latek zaliczył dwie asysty i poprowadził swoją drużynę do ważnego zwycięstwa

• Dla byłego gracza Bayernu Monachium był to pierwszy występ od niemal pół roku

Arjen Robben wrócił do gry po pół roku przerwy! Legendarny holenderski piłkarz uczynił to w wielkim stylu, gdyż zanotował dwie asysty w wygranym przez jego Groningen meczu 4:0 z FC Emmen. Robben zaprezentował się jak za najlepszych lat kariery.

Arjen Robben czaruje w wieku 37 lat

Niedzielne spotkanie holenderskiej Eredivisie pomiędzy Groningen a FC Emmen na długo zapamiętają wszyscy kibice legendarnego Arjena Robbena. 37-latek wrócił do gry po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją łydki. Choć już miesiąc temu Robben zagrał kilkanaście minut w meczu z Heerenveen, dopiero teraz wrócił na dobre.

- Poddanie się u mnie nie istnieje. Zacząłem myśleć, czy kontynuowanie gry ma sens, ale coś mi mówi w środku, że w moim słowniku nie ma rezygnacji. Przeszedłem długą drogę. Nie wiem, czy kiedykolwiek przeżyłem tak trudną rehabilitację w karierze - wyznał Robben, którego słowa cytuje sport.pl.

Legendarny piłkarz rozpoczął mecz ligowy w wyjściowym składzie. Kibice, którzy zdecydowali się śledzić pojedynek Groningen z Emmen, zobaczyli w akcji iście ikonicznego piłkarza. Robben kręcił rywalami jak za najlepszych lat.

Wicemistrz świata z 2010 roku przebywał na murawie przez 80. minut. W tym czasie zaliczył dwie asysty. Najpierw w 52. minucie nabrał rywali i posłał dokładne płaskie podanie do Alessio Da Cruza, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Dwie asysty i imponujące zwycięstwo w pierwszym meczu Robbena od pół roku

Ten sam duet przeprowadził popisową akcję także 10 minut później. Robben kolejny raz idealnie obsłużył kolegę. Cruz w sytuacji sam na sam z golkiperem FC Emmen się nie pomylił. Ostatecznie Groningen wygrało aż 4:0 i zapewniło sobie udział w play-offach o miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach.

Arjen Robben to postać, której nie trzeba przedstawiać. 37-latek to jeden z najbardziej utytułowanych i ikonicznych piłkarzy XXI wieku. W swojej karierze grał dla najlepszych drużyn Europy i w każdej z nich odnosił wielkie sukcesy.

Przygodę z dorosłym futbolem zaczął właśnie w FC Groningen, z którego w 2002 roku trafił do PSV Eidhoven. W 2004 roku wykupiła go następnie Chelsea. Później Holender trafił do Realu Madryt, aż w 2009 roku zawitał do Bayernu Monachium.

Przez kolejne 10 lat Robben stał się żywą legendą Bayernu. W 2013 roku wygrał z nim Ligę Mistrzów. Warto dodać, że Arjen Robben zdobył mistrzostwo każdego kraju, w którym występował.  Ponadto rozegrał 96 spotkań w reprezentacji Holandii, z którą sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. W 2019 roku ogłosił zakończenie kariery, jednak już w 2020 wrócił do gry.